Mükemmellik: ALGAN DEMİR ÇELİK DIŞ TİC. VE TAAH. LTD. ŞTİ. standartları uluslar arası kabul görmüş prosedürlere dayanmaktadır. ALGAN, UDEM Uluslararası Belgelendirme Denetim Eğitim Merkezi  San. Ve Tic. Ltd. Şti. tarafından; OHSAS 18001:2007, ISO9001:2008, ISO14001:2004 Çevre Yönetim Sistemleri, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri, Kalite Yönetim Sistemleri başlıklarında adı geçen sertifikalara layık görülmüştür.

Yenilik: Tamamlanan ve devam eden projelerdeki tüm mühendislik detayları devamlı sorgulanır, yeniden incelenir ve daha iyi, daha etkin sonuçlar için yenilikçi mühendislik çözümleri sürekli araştırılır ve geliştirilir.

Hız: Daha hızlı mobilizasyon ve proje tamamlama hedeflerine destek için, mevcut teknolojileri geliştirme ve her bir proje uygulama grubunun arzusudur.

Güvenlik: “Sıfır kaza” politikası ALGAN DEMİR ÇELİK DIŞ TİC. VE TAAH. LTD. ŞTİ. için hem bir hedef hem bir başarıdır. ALGAN, ofislerinde, şantiyelerinde tüm çalışanların ve iş ortaklarını korumak için Çevre, Güvenlik ve Sağlık politikasını sürekli olarak uygulamaktadır.

Toplumun iyi bir üyesi olmak: Yurt içinde ve yurt dışında, çalıştığı projelerde toplumlar ile sürekli iç içe olmak ve bu toplumlara sürekli katkısını arttırmaktır.

ALGAN Çalışanları: ALGAN DEMİR ÇELİK DIŞ TİC. VE TAAH. LTD. ŞTİ.  tüm ofis ve şantiyelerinde, en yeni iş politikalarını ve güncel çalışma koşullarını benimser; çalışanlarının şirketin hedeflerini rahat, sağlıklı ve güvenli bir ortamda gerçekleştirmelerini sağlar. Sahip olduğu yüksek beceri sahibi çalışan ve iş gücünün, en önemli rekabet avantajlarından biri olduğu, ALGAN ‘ın değişmez inancıdır. Bireylerin performansını geliştirmede eğitimin önemli bir unsur olduğunu ve aynı zamanda bu performansın, ALGAN müşterilerinin gurur duyabilecekleri başarılı projelere dönüşeceğini kabul eder.